معمای پسر داناتر

معمای پسر داناتر
معمای پسر داناتر
روزی پدری که ۳ پسر داشت در بستر مرگ بود و ۳ فرزند خود را خواست تا در خصوص به ارث گذاشتن خانه اش با آنها صحبت کند. پدر به پسرانش چنین گفت: که قصد دارد خانه را برای دانا ترین پسرش به ارث بگذارد. از اینرو تصمیم گرفته بود برای آنها آزمونی ترتیب دهد تا داناترینشان را بشناسد.

از هر ۳ آنها خواست تا به بازار بروند و چیزی تهیه کنند که هم تمام فضای اتاق خواب پیرمرد را پر کند و هم در جیبشان جا شود. ۳ پسر برای خرید به بازار رفتند تا چیزی تهیه کنند که هم تمام فضای اتاق را پدرشان را پر کند و هم در جیب جا شود. پسرها پس از بازگشت نزد پدر رفتند و پسر اول مقداری پارچه از جیب خود در آورد و در سطح اتاق پخش کردولی تنها توانست بخشی از فضای اتاق را بپوشاند. پسر دوم مقداری کاه از جیبش در آورد و در اتاق پراکنده کرد ولی فضای اتاق اصلاَ پر نشد و اما پسر سوم چیزی از جیبش در آورد که تحسین پدر را بر انگیخت و در نهایت وارث ملک پدر شد. به نظر شما پسر سوم چه چیزی خریده بود؟
/ 30 نظر / 221 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مبین

عطر یا لامپ

خواب

لطفا سریع تو پست هاتون کپیش کنید.این اسفند در زندگی شما تکرار نخواهد شد برای اینکه اسفند امسال 4تا شنبه ،4تا یکشنبه ،4تا دوشنبه ،4تا سه شنبه ،4تا چارشنبه،4تا پنجشنبه و 4تا جمعه داره که این اتفاق هر 823سال یکبار اتفاق میفته.این اتفاق به کیف پول معروفه پس این متنو برای حداقل 5نفر یا 5گروه بفرست تا در عرض 4روز پول بیاد دستت .این متن بر اساس افسانه فنگ شو هست که در عرض 11دقیقه پس از خوندن باید فرستاده بشه . قابل توجه دوستانی که کنجکاون میتونن توی اینترنت سرچ کنن????

جواب معما:عطر گرفته

عطر[لبخند][سوال][تعجب][شیطان][فرشته][سبز]

یه بنده خدا

جواب من عظر است زیرا عطر گاز است و همه ی فضای اتاق را پر میکند[راک]

محمد

عطر گرفته پسر سومیه

جناب خان

ببخشید اقا ناصر و فاطمه خانوم نه واقعا ممکنه یکی بتونه هموا بخره در ضمن بای ذکر شه که هوا یا اکسیژن در همه جای اطراف هست وگرنه الان شما نمی تونستید نفس بکشید.[گریه][گریه]

آریان

جواب معما میشه کبریت به این دلیل که به راحتی در جیب جا میشه وبا نورش فضای اواتاقو میپوشونه . و کسایی که گفتن لامپ یکم بیشتر دقت کنن لامپ تو جیب میشکنه. با تشکر از سایت خوبتون

بابک

عطر

یخ فروش جهنم

یخ خشک [نیشخند]